Poniedziałek
4 kwietnia 2022 r.

9:30

Podczas wykładu dowiecie się co mają wspólnego pieniądze w skarpecie ze zdrowiem i dlaczego ryzykowne inwestycje finansowe i negatywne nawyki nie pomagają nie tylko w dbaniu o swoje finanse.

10:00

Dużo mówi się o zmianach klimatu, jako o zagrożeniu dla Planety i naszego zdrowia. A czy wiesz, że w naszym środowisku są też niewielkie organizmy, które również mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie?

10:30

Ile punktów trzeba, aby dostać się na GUMed? Jak wygląda rekrutacja? Kiedy rusza rekrutacja? O tym wszystkim dowiecie się z rozmowy z Działem Rekrutacji GUMed.

11:00

Czy rosół ma właściwości lecznicze? O najpopularniejszych sposobach poprawy odporności wśród Polaków opowiedzą studenci z SKN Zdrowia Środowiskowego i Epidemiologii GUMed.

11:30

Czym byłyby studia, gdyby nie odkrycia naukowe? Poznacie naszych naukowców, którzy tworzą nowe rozwiązania dla zdrowia wszystkich ludzi.

12:00

Czy studia dziś i studia kilkanaście(dziesiąt) lat temu są takie same? Kiedy było lepiej? Odpowiedzi na te pytania poznacie w trakcie naszego spotkania.

12:30

Mówi się, że zdrowie jest bezcenne, dlaczego wobec tego aby je zachować potrzebne są pieniądze? Zarówno bycie chorym jak i zdrowym kosztuje, jak budować system ochrony zdrowia, aby wspierał każdego bez wyjątku?

13:00

Farmacja, wbrew pozorom, nie oznacza wyboru tylko jednej ścieżki kariery zawodowej. Absolwenci farmacji mają przed sobą wiele możliwości. Kim tak naprawdę jest farmaceuta i jaka jest jego rola w systemie opieki zdrowotnej? Jak może wyglądać kariera naukowa farmaceuty? To tylko niektóre pytania, na które postaramy się odpowiedzieć podczas wykładu

Wtorek
5 kwietnia 2022 r.

10:30

Ile punktów trzeba, aby dostać się na GUMed? Jak wygląda rekrutacja? Kiedy rusza rekrutacja? O tym wszystkim dowiecie się z rozmowy z Działem Rekrutacji GUMed.

11:00

Studia to niezwykły okres, który powinien być wypełniony kreatywnością i pozytywnym nastawieniem. To, w jaki sposób wykorzysta się zdobyta wiedzę i umiejętności zależy wyłącznie od nas. Studia na kierunku analityka medyczna dają wiele możliwości samorealizacji w przyszłej pracy zawodowej, która dla każdego może potoczyć się inną ścieżką. Jest to warte podkreślenia, zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie dla absolwentów otwiera się wiele dróg, a ich kompetencje są doceniane przez pracodawców z rożnych dziedzin. Trzeba o tym pamiętać i pozwolić sobie na spełnianie marzeń!

11:30

Mówią, że jesteś tym co jesz. A czy wiesz co spożywasz wraz z jedzeniem? Czy żywność jest bezpieczna? Na szczęście od tego są specjaliści ds. zdrowia środowiskowego.

12:00

Ile punktów trzeba, aby dostać się na GUMed? Jak wygląda rekrutacja? Kiedy rusza rekrutacja? O tym wszystkim dowiecie się z rozmowy z Działem Rekrutacji GUMed.

12:30

Dlaczego warto studiować na GUMed? O tym opowiedzą Ci, którzy już otrzymali dyplom najlepszej uczelni medycznej w Polsce.

13:00

„Skórny znak – czy to rak?” porusza tematykę prewencji nowotworów skóry ze strony praktycznej (uświadamianie społeczeństwa o konieczności wykonywania regularnych badań przesiewowych, bardzo duża istotność fotoprotekcji). Prelekcja prowadzona będzie przez koordynatorów akcji ze Studenckiego Koło Naukowego (SKN) Chirurgii Plastycznej GUMed oraz Dermatologicznego SKN GUMed, którzy opowiedzą o akcji oraz pokrótce o działalności SKNów.

13:30

Choroba rzadka zawsze dotyka chorego oraz jego rodzinę. Utalentowani ludzie jednak wielokrotnie robią wielkie kariery w wielu dziedzinach sztuki mimo choroby, a czasem dlatego, że choroba wyzwala w nich dodatkową motywację oraz siły.

Tutaj ukażą się nagrania z Dni Otwartych 2022. Zapraszamy!

Scroll to top