Nauka to ludzie

Jesteście ciekawi czym zajmują się naukowcy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i dlaczego to jest ważne? Analiza krążących komórek nowotworowych, zwiększenie skuteczności derotacji kręgosłupa, nowa terapia udarów niedokrwiennych mózgu, wirus SARS-CoV-2 to tylko namiastka tych zagadnień.

Aby przybliżyć Wam codzienną pracę naszych badaczy przygotowaliśmy cykl filmów poświęconych wybranym projektom badawczym. Znajdziecie je na stronie naukatoludzie.gumed.edu.pl – zaglądajcie tam regularnie, bo co kilka tygodni pojawiają się kolejne. Kto wie, może znajdziecie tam inspirację do Waszej przyszłej specjalizacji?

W środę naszym pierwszym gościem będzie bohater jednego z filmów – dr hab. Rafał Sądej, prof. uczelni z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, który prowadzi badania molekularne nad terapiami celowanymi w raku piersi. A po rozmowie – premierowa odsłona filmu!

To jednak nie wszystko… Zastanawialiście się kiedyś, jak to by było spróbować studiów przed maturą? W przyszłym roku szkolnym damy Wam taką możliwość!

Jesienią rozpoczynamy cykl comiesięcznych spotkań dla uczniów zainteresowanych podjęciem studiów medycznych lub pokrewnych. Zyskacie możliwość spotkania z wykładowcami i naukowcami uznanymi w skali kraju i Europy. Zajęcia dadzą Wam nie tylko możliwość zdobycia wiedzy z zakresu poszczególnych specjalizacji medycznych: kardiologii, onkologii, ortopedii czy biotechnologii, spróbujecie swoich sił również w badaniach naukowych!

Naszym drugim gościem będzie dr Anna Supernat z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, odpowiedzialna za przygotowanie i realizację bloku poświęconego onkologii. Zatem już w środę przekonacie się, czego możecie się spodziewać.

Po rozmowie zobaczycie film na temat badań prowadzonych przez dr Aleksandrę Markiewicz i dowiecie się, jak długo mogą przetrwać w organizmie w stanie uśpienia komórki nowotworowe.

Bliższych informacji oraz regulaminu szukajcie w drugiej połowie kwietnia na naukatoludzie.gumed.edu.pl. Jak widzicie, warto zapamiętać tę stronę 😊 Pytania można kierować również do koordynatorki projektu, dr Agnieszki Anielskiej, na adres naukatoludzie@gumed.edu.pl.