Dni Otwarte Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego 2021

Dni Otwarte Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego 2021 dobiegły końca, ale na tej stronie obejrzysz materiały jakie zostały wyemitowane podczas tego wydarzenia.

Zapraszamy!

Poniedziałek – Inauguracja

Oficjalna inauguracja Dni Otwartych GUMed. O Uczelni mówi prorektor ds. studenckich i kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dr hab. Tomasz Smiatacz.

Poniedziałek – Czy wszyscy naukowcy są poważni?

Na to i wiele innych ciekawych pytań wylosowanych ze specjalnej puli, odpowiedzą lek. Magdalena Bazgier i dr Karol Steckiewicz, czyli absolwentka i student 6 roku (ale już doktor) kierunku lekarskiego. Jesteśmy pewni, że ta pozytywna rozmowa Was zainspiruje. Uchylimy rąbka tajemnicy – ci naukowcy na pewno nie są do końca poważni.

Wtorek – Co robi dietetyk na Madagaskarze?

Daniel Kasprowicz, absolwent dietetyki GUMed, pewnego dnia postanowił wyjechać na Madagaskar. Pracował w klinice, w której pomagał niedożywionym dzieciom, był świeckim misjonarzem, napisał książki o Afryce, a w pewnym momencie postanowił zbudować szpital. Udało mu się zebrać pieniądze i… Obejrzyj na nagraniu co było dalej!

Środa – Opinia olimpijki

Laureatka olimpiady biologicznej Karolina Polewska, która wybrała kierunek lekarski na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, opowiada o swojej drodze na studia.

Środa – Nauka to ludzie

Czym zajmują się naukowcy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i dlaczego to jest ważne?

Dni Otwarte GUMed sobota

Powyżej możesz obejrzeć jeszcze raz naszą sobotnią relację.

Dni Otwarte GUMed niedziela

Powyżej możesz obejrzeć jeszcze raz naszą niedzielną relację.

Realizacja materiałów filmowych: Paweł Sudara (Sekcja ds. Komunikacji), Bartosz Stachowski i Zuzanna Zapisek (Sekcja Promocji), Dział Rekrutacji, Daniel Kasprowicz, pracownicy i studenci kierunku zdrowie publiczne, studenci kierunku techniki dentystyczne, studenci kierunku ratownictwo medyczne.

Scroll to top