Nauka to ludzie

Zobacz nad jakimi fascynującymi projektami pracują naukowcy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i dlaczego są one ważne. Czym jest derotacja kręgosłupa? Jak jest przeprowadzana analiza krążących komórek nowotworowych? Jak bada się koronawirusa SARS-Cov-2? Obejrzyj filmy, na których odpowiedzą na te i inne ciekawe pytania.

Muzeum. Przyszłość dzięki przeszłości

Kto wynalazł stetoskop i w jakich okolicznościach? Jak wyglądał cystoskop pediatryczny w latach 40 ubiegłego wieku? Gdzie trzymano głowę pacjenta stomatologicznego zanim ktoś wpadł na pomysł, że powinno się go umieścić na krześle? Na te i inne pytania odpowie dr Marek Bukowski z Muzeum GUMed.

Gdańsk. The city of young scientists

Gdańsk. The city of young scientists – seria anglojęzycznych filmów, w których występują młodzi naukowcy. Opowiadają o swoich projektach badawczych, które realizują w Gdańsku na naszej Uczelni. Zainspiruj się! Ty też możesz realizować swoje pasje na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Young Scientist Program

Gdański Uniwersytet Medyczny realizuje innowacyjny projekt Young Scientist Program (Młody Naukowiec), którego celem jest wsparcie studentów zainteresowanych rozwojem kompetencji osobistych i prowadzeniem prac o charakterze badawczym. Celem Programu jest przede wszystkim wyłonienie najzdolniejszych studentów planujących rozwój naukowy na najwyższym poziomie pod okiem doświadczonych badaczy.

Farmalityka

Nowatorski projekt, którego celem jest zachęcenie do czynnego udziału w życiu i działalności popularnonaukowej Wydziału Farmaceutycznego GUMed. Panele dyskusyjne, interaktywne wykłady naukowe, wykłady popularnonaukowe. Jeśli jesteś ciekawy świata, zapraszamy na cykl spotkań organizowanych przez Wydział. Mamy zamiar wysłuchać Twoich pytań i rozwiać wszelkie wątpliwości związane ze studiowaniem!

Welcome Center Kwadrans Akademicki

Projekt ma na celu dostosowanie się do potrzeb zagranicznej części społeczności akademickiej oraz szybkiego reagowania na pojawiające się problemy. W jego ramach utworzono m.in. cieszący się dużą popularnością Welcome Point i stanowisko do spraw obsługi studentów zagranicznych.

Scroll to top