Nauka to ludzie

Zobacz nad jakimi fascynującymi projektami pracują naukowcy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i dlaczego są one ważne. Czym jest derotacja kręgosłupa? Jak jest przeprowadzana analiza krążących komórek nowotworowych? Jak bada się koronawirusa SARS-Cov-2? Obejrzyj filmy, na których odpowiedzą na te i inne ciekawe pytania.

Więcej o projekcie w środę o 19:00.

Muzeum. Przyszłość dzięki przeszłości

Kto wynalazł stetoskop i w jakich okolicznościach? Jak wyglądał cystoskop pediatryczny w latach 40 ubiegłego wieku? Gdzie trzymano głowę pacjenta stomatologicznego zanim ktoś wpadł na pomysł, że powinno się go umieścić na krześle? Na te i inne pytania odpowie dr Marek Bukowski z Muzeum GUMed.

Więcej o projekcie w sobotę o 12:00.

Young Scientist Program

Gdański Uniwersytet Medyczny realizuje innowacyjny projekt Young Scientist Program (Młody Naukowiec), którego celem jest wsparcie studentów zainteresowanych rozwojem kompetencji osobistych i prowadzeniem prac o charakterze badawczym. Celem Programu jest przede wszystkim wyłonienie najzdolniejszych studentów planujących rozwój naukowy na najwyższym poziomie pod okiem doświadczonych badaczy.

Jedna z uczestniczek projektu YSP wystąpi w panelu studenckim w niedzielę o 11:00.

Farmalityka

Nowatorski projekt, którego celem jest zachęcenie do czynnego udziału w życiu i działalności popularnonaukowej Wydziału Farmaceutycznego GUMed. Panele dyskusyjne, interaktywne wykłady naukowe, wykłady popularnonaukowe. Jeśli jesteś ciekawy świata, zapraszamy na cykl spotkań organizowanych przez Wydział. Mamy zamiar wysłuchać Twoich pytań i rozwiać wszelkie wątpliwości związane ze studiowaniem!

W trakcie Dni Otwartych GUMed, w czwartek o 19:00,    odbędzie się specjalna edycja projektu.

Hand in Hand into the Future

Relacje z absolwentami zagranicznymi. Czym są? Na czym polegają? Dlaczego warto się w nie angażować i nawiązywać kontakt z naszymi absolwentami za granicą? Jak utrzymywanie kontaktu z absolwentami wpływa na uczelnię? W jaki sposób może być pomocne lub korzystne?

Welcome Center Kwadrans Akademicki

Projekt ma na celu dostosowanie się do potrzeb zagranicznej części społeczności akademickiej oraz szybkiego reagowania na pojawiające się problemy. W jego ramach utworzono m.in. cieszący się dużą popularnością Welcome Point i stanowisko do spraw obsługi studentów zagranicznych.

Więcej dowiesz się oglądając i słuchając naszych relacji podczas Dni Otwartych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Kliknij kropelkę żeby sprawdzić harmonogram.

Scroll to top