Już w czwartek 15 kwietnia 2021 r.!

Bezpośredni link do spotkania

Dane do zalogowania się na platformie Zoom

Passcode: 365729

Wszystkich słuchaczy zainteresowanych wykładem prosimy o zalogowanie się na platformie Zoom przy użyciu powyższego linka lub danych na 15 minut przed planowanym spotkaniem.

FARMACJA

Streszczenie wykładu. Farmacja, wbrew pozorom, nie oznacza wyboru tylko jednej ścieżki kariery zawodowej. Absolwenci farmacji mają przed sobą wiele możliwości. Kim tak naprawdę jest farmaceuta i jaka jest jego rola w systemie opieki zdrowotnej? Jak może wyglądać kariera naukowa farmaceuty? To tylko niektóre pytania, na które postaramy się odpowiedzieć podczas wykładu.

Sylwetka prelegenta – mgr farm. Adrian Szewczyk, doktorant w Katedrze i Zakładzie Chemii Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego GUMed, Primus Inter Pares Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek zespołu badawczego zajmującego się opracowywaniem nowoczesnych implantów kostnych na bazie materiałów krzemionkowych. Współautor licznych publikacji, prezentacji i doniesień konferencyjnych. Współopiekun Studenckiego Koła Naukowego oraz aktywny zawodowo aptekarz.

ANALITYKA MEDYCZNA

Streszczenie wykładu. Jeśli pasjonuje Cię biologia i chemia, marzysz o pracy w laboratorium i jesteś dociekliwy to studia na kierunku analityka medyczna są właśnie dla Ciebie! Dajemy Ci możliwość zostania diagnostą laboratoryjnym, jednak to nie jedyna ścieżka jaką można wybrać. Postaramy się udowodnić, że Twoja przyszła praca może być piękną przygodą!

Sylwetka prelegenta – dr n. farm. Marta Bauer, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Chemii Nieorganicznej GUMed, absolwentka kierunku analityka medyczna naszej Uczelni. W swojej pracy naukowej skupia się na problemie zakażeń bakteryjnych związanych z wykorzystaniem materiałów medycznych. Autorka wielu prac o zasięgu międzynarodowym, licznych doniesień konferencyjnych. Opiekun I roku analityki medycznej w roku akademickim 2020/2021.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej https://farm.gumed.edu.pl/61284.html

oraz zachęcamy do kontaktu mailowego wf.promocja@gumed.edu.pl